HBB’den Dörtyol, Payas ve Erzin’de Eş Zamanlı Larva ve Dezenfekte Çalışması

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından Dörtyol, Payas ve Erzin’de eş zamanlı sivrisinek larvaları ve coronavirüs tedbirleri kapsamında dezenfekte çalışması gerçekleştiriyor.

HBB’den Dörtyol, Payas ve Erzin’de Eş Zamanlı Larva ve Dezenfekte Çalışması
HBB’den Dezenfekte Çalışmalarına Paralel Larva Mücadelesi

HBB Dörtyol, Erzin ve Payas Bölge Müdürü Tansel Demirel; “Sivrisinekler yaşam döngülerinin büyük bir kısmını suda geçirirler. Bu nedenle su ortamlarında yürütülen larva mücadelesi çok önemlidir. Yumurta, larva (kurtçuk) ve pupa (koza) dönemleri su ortamlarında tamamlanır. Ilık, durgun ve sığ (60 cm den az) olan sulak ortamlarda son derece hızlı ürerler. Dişi sivrisinek her seferinde ortalama 200 400 yumurta bırakır. Bizde bu dönemde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanımız sayın Doç. Rr. Lütfü Savaş’ın talimatları ile özellikle sivrisineklerin üreme alanı olan yerlerde titiz bir ilaçlama çalışması yürütüyoruz. Belli bir periyot içerisinde hem covit 19 salgının karşı dezenfekte çalışmalarımız sürüyor, hem de buna paralele olarak sivrisinek mücadelemizi yapıyoruz.” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>