.HATAY ÜLKÜ OCAKLARI BAŞKANI METİN TAŞÇI RAMAZAN BAYRAMI MÜNASABETİYLE KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay ülkü ocakları başkanı Metin Taşçı Yayınladığı Ramazan Bayramı kutlama mesajında şu ifadelere yer verildi Başkan Taşçı” En başta sağlık olmak üzere ülkemizde birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu gördüğümüz bir süreçten geçmekteyiz. Bizleri bir arada tutan kutsal bayramlarımızdan 11 ayın sultanı Ramazan ayının sonuna gelmiş, Ramazan Bayramına ulaşmış bulunmaktayız. Ramazan bayramından önce bu ay süresince kullandığımız kelimelerin aslında ne kadar derin anlam taşıdıklarına değinmek isterim. Seyyid Ahmed Arvasi Manevi Yönelişler isimli eserinde “Ramazan bayramına “Fıtır Bayramı” da denir. “Fıtır, fıtra ve fıtrat, iftar” kelimeleri, Arapça olup hep aynı kökten gelmektedirler. “Fıtrat” yaradılış demektir. “İftar”, bir günlük orucun hitamında, yeniden yemeye, içmeye başlamak mânâsına gelir. “Fıtır Bayramı” da bir nevi, insan ve mümin yaratılmanın hazzını duymak ve bu mutluluk içinde “varoluş sadakası” olarak “fitre” (fıtra) vermek ve vazifesini yapmış olmanın sevincini duymak demektir.” der. Bu ay süresince yaptığımız vazife kendimizi yeme-içmeden, kötü söz ve davranışlardan uzak durmaktı. Şimdi sağlığımızı korumak için başlattığımız vazifeye göre birbirimizden uzak durmamız gereklidir.

Gündemi uzun süredir meşgul eden ve genç-yaşlı demeden tüm insan ırkının sağlığını tehdit eden virüs sebebiyle gündelik hayatımıza sınırlamalar getirdik. Sevdiklerimizden ayrı geçireceğimiz bu bayram bizlere bir nebze de olsa vatanın dört bir yanında, senelerce ailesinden ve memleketinden uzakta bayram geçiren askerlerimiz, doktorlarımız, öğretmenlerimiz ve diğer tüm meslek dallarında ülkemize hizmet eden vatandaşlarımızı hatırlatıcı mahiyetindedir.
Hep birlikte olacağımız bayramlarda buluşmak duasıyla, evlere sığdıracağımız bu Ramazan Bayramı’nın Başta Şehit Ve Gazi Ailelerine, gönüllere, ülkemize, İslam dünyasına ve insanlığa; huzur, saadet ve selamet getirmesine vesile olmasını diliyorum.
Ramazan Bayramımız Mübarek Olsun.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>