-İSKENDERUN’DA “ÇÖP SAATİ” UYGULAMASI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

İSKENDERUN BELEDİYE BAŞKANI FATİH TOSYALI:
TEMİZ BİR İSKENDERUN İÇİN ÇÖP ÇIKARMA SAATLERİNE UYALIM
İskenderun Belediyesi, daha temiz bir çevre oluşturmak, çöp çıkarma ile toplama saatlerini düzenlemek ve çevre temizliğini kurallara uygun bir hale getirerek halk sağlığının korunması amacıyla ‘Çöp Saati’ uygulamasını başlattı.
İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı, çevre kirliliğini en az seviyeye indirmek amacı ile pilot bölge olarak Temizlik İşleri Müdürlüğümüzce Süleymaniye Mahallesi içerisinde çöp döküm saatlerinin sınırlandırıldığını belirtti.
Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Süleymaniye Mahallesi içerisinde vatandaşların çöplerini sabah:07.00 – 08.00, Akşam 19.00-20.00 saatleri arasında dışarıya çıkarmaları rica olunur ” dedi.
Pilot bölge olarak Süleymaniye Mahallesi belirlenirken, İskenderun Belediyesi Temizlik Müdürlüğü ekipleri halkı bilgilendirme broşürleri dağıttı.
ÇEVREMİZİ TEMİZ TUTALIM
Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,” Çöp saati uygulaması ülkemizin birçok şehrinde başarılı bir şekilde yapılmakta. Temiz bir İskenderun için çöp çıkarma saatlerine uyalım. Temizliğin yolu kirletmemekten geçer. En iyi temizlik kirletmemektir. Çöp saati uygulaması diğer mahallelerimizde de uygulanacak Bu konuda gerekli açıklamaları ilerleyen günlerde yapacağız ”şeklinde konuştu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>