‘Hayatınıza Hareket Katın’

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Mega Radyo’da canlı yayınlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ Programının canlı yayın konuğu İskenderun Özel Gelişim Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Op. Dr. Mustafa İşler ortopedik hastalıklar ve gündemdeki sağlık konuları hakkında önemli bilgiler verdi.
Özel Gelişim Hastanesi’nin sevilen ve deneyimli doktorlarından biri olan Op. Dr. Mustafa İşler, Ortopedi ve Travmatoloji branşında verdikleri hizmetleri, ortopedi alanında doğru olan yanlışları, düşme, burkulma gibi travmatik olaylarda ne yapmamız gerektiği, egzersizin hayatımızdaki yeri, bölgede en sık karşılaşılan ortopedik sorunları Mega FM dinleyicileriyle paylaştı. Önemli tavsiyelerde bulundu.
Ortopedi ve Travmatoloji branşının Kas iskelet sistemi hastalıkları, travma yaralanmaları, el, omuz, dirsek, diz rahatsızlıklarının tanı ve tedavilerinin gerçekleştirildiği bir branş olduğunu belirten Op. Dr. Mustafa İşler; “Ortopedi ve Travmatoloji, öncelikle doğuştan gelen sakatlıklarda tedavi amaçlı oluşturulmuş, zaman içerisinde gelişerek birçok rahatsızlığın tedavisini kapsayan bir tıp bölümü haline gelmiştir. Sinir sıkışmaları, Menisküs, spor yaralanmaları, Eklem bağlarındaki ezilme ve burkulmalar, Siyatik, Lif kopmaları, Kemik kırıkları ve intihapları, eklem çıkıkları, boyun ve bel fıtıkları, romatizma gibi hastalıkları ortopedi kliniğimizde tedavi etmekteyiz.” ifadelerini kullandı.
Kovid-19 virüsünün yarattığı salgın nedeniyle 3 aydır evde olduğumuz süre içerisinde hareket azlığına bağlı olarak alınan kiloların verilmesi yolunda yanlış spor hareketleri ile sakatlanma ihtimali olduğunu söyleyen Op. Dr. Mustafa İşler egzersiz yaparken dikkat edilmesi konusunda uyardı. Op. Dr. Mustafa İşler ; “Sosyal hayatımızın mecburiyetlerinden biri haline gelen sporu, sağlıklı bir yaşam sürmek için hayatımızın her anına göre dengeleyip yerleştirmeliyiz. Yapılacak olan sportif aktivitenin türüne göre bilinçli olarak vücudumuzu spora hazırlamak ve doğru yöntemlerle spor yapmak, gelişebilecek sakatlıkların riskini büyük oranda azaltacaktır. Ortopedik açıdan kas iskelet sistemi rahatsızlıklarının riskini azaltmak ve eklem sağlığınızı korumak istiyorsanız her gün düzenli olarak spor yapmalısınız” dedi.
Mega Radyo stüdyolarından canlı yayımlanan ‘Sağlıkta Gelişim’ söyleşi programı, FM bandı 97,7 frekansından, ayrıca www.megaradyoiskenderun.com ve Mega Medya Grubu Facebook sosyal medya hesabımız olmak üzere 3 ayrı mecradan eş zamanlı olarak canlı yayınlandı. Mega Medya Grubu Genel Koordinatörü Semir Yazıcı’nın hazırlayıp sunduğu programın teknik kumanda masasını Mustafa Mert ve Şirvan Selçuk yönetti.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>