“TEDBİRLER SIKLAŞTIRILMAZSA EKİM AYINDA 2. DALGA OLABİLİR “

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Av.Suzan Şahin, pandemi bitti gibi davranılmaması gerektiğini belirtti ve ekledi;

“TEDBİRLER SIKLAŞTIRILMAZSA EKİM AYINDA 2. DALGA OLABİLİR ”
Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin, 1 Haziran’da başlatılan normalleşme dönemi ile ilgili önemli açıklamalarda bulunurken, dikkat edilmesi gereken ve alınması gereken önlemleri de sıraladı.
Covid 19 salgını bitti gibi davranıldığının altını çizen, Milletvekili Suzan Şahin, karantina konusuna dikkati çekerek son gelen gelen heyetin Arsuz’da 5 tane vaka ortaya çıkardığını söyledi. Yurt dışında transfer konusunda 14 günlük karantina süresinin devam etmesi gerektiğinin altını önemle çizen CHP Hatay Milletvekili Av. Suzan Şahin, “Yarın uçak seferleri başlayacak. Eğer tedbirler sıklaştırılmazsa Ekim ayında 2. Covid 19 dalgasının olabileceği endişesindeyim” dedi.

Türkiye’nin salgını hafif atlatmasının sebebini aşıya bağlayan Milletvekili Şahin, “Bağışıklığımız güçlü. Aşı konusunun üzerine gidilmelidir. Düzenli yapılan tüberküloz aşısı, hafif geçirmemizi sağladı. Türkiye’nin aşı politikası daha da genişletilmelidir. Ben bu konuyu mecliste gündeme taşıyacağım” şeklinde konuştu.
Rahim ağzı aşısınında çok önemli olduğu kaydeden CHP Hatay Milletvekili Suzan Şahin vatandaşlarımıza da uyarılarda bulunarak, “Pandemi bitti gibi davranmayalım. Maskelerimizi takalım. Sosyal mesafeye dikkat edelim. Gerekmediği müddetçe dışarı çıkmayalım. İnşallah bu salgını el birliği ile atlatacağız” diye konuştu.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>