BASIN, TOPLUMUN BİLGİLENDİRİLMESİNDE ÖNEMLİ BİR UNSURDUR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Türk Metal Sendikası 1 Nolu Şube Başkanı Çakır Varan, Basında sansürün kaldırılışının 112. yıldönümü, Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla mesaj yayınladı.

Başkan Varan, “Milletimizin müşterek sesi ve demokratik hayatın vazgeçilmez unsurlarından birisi olan basın, toplumun bilgilendirilmesi ve vatandaşlarımızın devletle iletişiminin sağlanmasında önemli bir unsurdur. Toplumsal değerlere saygılı, kişisel hak ve özgürlükleri esas alan, olayları olduğu gibi aktarabilmek için tarafsız bir anlayışla çalışan basın mensupları, üstlendikleri bu misyonla demokrasimizin gelişmesine önemli katkılar sağlamaktadır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta İskenderun gazeteciler cemiyetimizin bütün unsurlarında görev yapan basın mensupları olmak üzere tüm basın çalışanlarının 24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramını en içten duygularımla kutluyor, sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>