KAZAKİSTAN BÜYÜKELÇİSİ ABZAL SAPARBEKULY HATAY’DA

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kazakistan Büyükelçisi Abzal Saparbekuly, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.
03 Temmuz 2020 Cuma günü saat 11.00’de gerçekleşen ziyarette Vali Doğan, Ülkemiz ile Kazakistan arasındaki ortak tarihin, kültürel ve manevi bağların, ilişkilerimizin gelişmesinde önemli katkıları olduğunu belirterek, “ Birçok medeniyetin, kültürün ve inancın bir arada yaşadığı, turizmi, tarımı, sanayisi ve gastronomisi ile ünlü Hatay’ımız da Kazakistanlı kardeşlerimizi misafir etmekten büyük memnuniyet duyuyorum.” dedi.
Misafirperverliğinden ve nezaketinden dolayı Vali Doğan’a teşekkür eden Büyükelçi Sparbekuly ise, “Türkiye’yi dosttan da öte kardeş ülke olarak görüyoruz, Sayın Valim sizi ziyaret etmek bizim için bir şereftir. Hatay Türkiye’nin önemli illerinden birisi, Türkiye ile Kazakistan arasındaki bağları ve ticari ilişkileri daha da sağlamlaştırmak için Hatay’da olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>