TERÖRİST CEMİL BAYIK’IN ÖLDÜRÜLDÜĞÜ İDDİA EDİLİYOR

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İHA ve SİHA’ların da dahil olduğu PKK Terör Örgütüne yönelik operasyonda Cemil Bayık’ın öldürüldüğü iddia edildi, Son dönemde PKK Terör Örgütüne ağır darbe vuran Türk Silahlı Kuvvetleri İHA ve SİHA’ların katıldığı operasyonlarda teröristleri etkisiz hale getirdi.

Bugün örgüt mensuplarının buluştuğu bölgede PKK’lı Terörist Cemil Bayık’ın da etkisiz hale getirildiği iddia edildi. Kaynak: Türk Silahlı Kuvvetleri’nin İHA ve SİHA’ların da dahil olduğu PKK Terör Örgütüne yönelik operasyonda Cemil Bayık’ın öldürüldüğü iddia edildi.

Van’daki SİHA merkezine ait T33 kuyruk numaralı SİHA Hakurk bölgesi, İran sınırında PKK’nın 2 numarası Cemil Bayık’ın içinde olduğu öne sürülen araca 29 dakikalık takip sonucunda başarılı bir atış yaptığı öğrenildi.

Teröristler Sihalarla İmha Edildi Terörist araçtan yuvarlanarak yaralı bir şekilde uzaklaşmaya çalışırken 3 dakika sonra saat 14:58’de Paternsiz başarılı bir atış daha yapılarak hedef imha edildi.

Çevredekiler parçalanan cesedi bölgeden uzaklaştırmak için başka bir araca yükledi. O aracın 32 dakikalık takibi sonucunda içinde bulunanlarla birlikte imha edildiği bilgisine ulaşıldı.

Cemil Bayık’ında öldürüldüğü öne sürüldü İmha edilen teröristler arasında çok sayıda örgüt yöneticisi ile birlikte örgütün 2 numaralı ismi Cemil Bayık’ın da olduğu öne sürüldü.Başarılı operasyon sonrasında Van’daki SİHA merkezinde bir anda bayram havası estiği öğrenildi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>