YÜKSELİŞ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİNDEN ‘MÜSİLAJ’ DUYARLILIĞI

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

Yükseliş Koleji Bilim Kampüsü öğrencileri, Marmara Denizi’nde görülen müsilajın (deniz salyası) Akdeniz’de de benzerlerine rastlanmaması için sahilde atıkları temizledi.
Öğretmen ve öğrenciler, “Temiz çevre, temiz deniz” sloganıyla çevre bilinci oluşturmak için kolları sıvadı. Karaağaç Mahallesi’nde bir araya gelen öğrenciler, yanlarında getirdikleri poşetlerle sahil ve kumsaldaki atıkları temizledi. Öğrenciler daha sonra bu atıkları çöp konteynerlerine taşıdı. Ellerindeki dövizlerle temiz çevre ve müsilaja dikkat çeken öğrenciler, gelecek nesillere temiz çevre bırakma mesajı verdi. Öğrencilerden 7. sınıf öğrencisi Ece Açıkgöz, bu tür etkinliklerle amaçlarının vatandaşlara çevre dostu davranışlar kazandırmak olduğunu söyledi. Öğrencilerden Aybegüm Çalışır’da 5 yıldır sahil temizliği etkinlikleri düzenlediklerini belirtti. Bu sene de Marmara ve pandami nedeniyle çevrenin ne kadar önemli olduğunu daha çok hissettiklerini dile getiren Çalışır, bu kapsamda sahil temizliği yaptıklarını dile getirdi. Diğer öğrenciler Sude Aşkın ve İsa Yılmaz da vatandaşları çevreyi kirletmeme uyarısında bulundu. İskenderun Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara’nın da katıldığı temizleme çalışmalarında İskenderun ve Arsuz sahillerindeki atıklar temizlendi. Öğrencilere dernek olarak destek verdiklerini dile getiren Kara, bu bilinçle hareket edilmesinden mutluluk duyduklarını kaydetti. Etkinlikte emeği geçen idareci, öğretmen, öğrencilerimize ve Çevre Koruma Derneği Başkanı Nermin Yıldırım Kara’ya teşekkür ederiz.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>