Kaşıkçı, öğrenciler için süre istedi

Published on:  /   Son güncellenme  /   Yorum yapılmamış

MHP Hatay Milletvekili Lütfi Kaşıkçı üniversite öğrencileri için bu yıl ilk kez uygulamaya koyulan Cumhurbaşkanlığı Kariyer Kapısı üzerinden staj başvurusunu yapamayan öğrenciler için ek süre verilmesini talep eden soru önergesini TBMM Başkanlığına verdi.

Verdiği soru önergesine Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay tarafından yazılı olarak cevaplandırılmasını isteyen Kaşıkçı, “Resmi Gazetede Cumhurbaşkanı kararı olarak yayımlanarak yürürlüğe giren 2021 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı’nın 571.2 sayılı tedbirine istinaden 2021 yılından itibaren üniversite öğrencilerinin staj başvuruları, staj seferberliği projesi kapsamında kariyer kapısı üzerinden alınmaya başlanmıştır.

Bu doğrultuda, bazı öğrencilerimizin Şubat ayında başlayan ve Mart ayında sona eren Kariyer Kapısı başvurularını çeşitli nedenlerle yapamadıkları gözlenmiştir. Başvurularını yapamayan öğrencilerimiz yaz dönemi stajları başlamadan yeni bir başvuru imkanı tanınması planlanmakta mıdır?” dedi.

Kategori:
Etiketler:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>